Pétanque Diákolimpia

2022. máj. 20.

A Pétanque Diákolimpia Közép-dunántúli területi döntőjében 136 diák /Fejér megye, Komárom-Esztergom megye és Veszprém megye/ mérte össze pétanque tudását 2022. április 13-án  Szigligeten, a  Sportcentrumban.  Iskolánkat 3 diák képviselte a nyolcadik évfolyamból:

  • Kusnyir Ádám 8/b
  • Muraközy Imre 8/a
  • Simon Ákos Lőrinc 8/a

A fiúk először indultak együtt triplett versenyen.5 mérkőzést játszottak, amiből mind az 5 „csatát” megnyerték. Így a IV. korcsoportból első helyen jutottak tovább a Diákolimpia döntőjébe Sárvárra.

Az országos döntőt 2022. május 2-án rendezték Sárváron. A versenyen iskolánkat képviselte Muraközy Imre 8/a, Kusnyir Ádám és Ruzsovits Áron 8/b osztályos tanuló. A versenyen közel 150 diák vett részt, 4 mérkőzést játszottak, amiből 3-at megnyertek, így a IV. korcsoportban V. helyen zárták első Diákolimpiájukat! Gratulálunk nekik!