Vajdasági magyarok látogatása

2022. okt. 28.

A „Járd végig! „elnevezésű projekt keretében a vajdasági Kishegyesről mintegy 40 diák és tanáraikak látogattak el iskolánkba.  A közös program keretében Igazgató Úr üdvözölte  vendégeket. Ezt követően a 7.b osztályos tanulók közül Börcsök Edvin, aki szintén a Vajdaságból érkezett hozzánk 2 évvel ezelőtt, mutatta be iskolánkat. Horváth Magor és Patkó Kata rövid néptánc bemutatót tartott.

A fő program egy közös testnevelés óra volt. Egy fesztivál-szerű tanórán vehettek részt a kishegyesi diákok a 7.b osztályos tanulókkal közösen. Öt vegyes csapatot alakítottunk ki és hat állomáson hajtottak végre játékos feladatokat a gyerekek. Nagyon jól érezték magukat. „Sok ötlettel és élménnyel gazdagodtak nálunk”- így értékelte a látogatást a kishegyesi iskola igazgatója.”