Szépírás és hangos olvasási verseny alsó tagozaton a Petőfi emlékévhez kapcsolódóan

2022. nov. 23.

Az alsó tagozaton számos versennyel emlékezünk a „lánglelkű költőre”, így kapcsolódva a Petőfi Sándor emlékévhez. Nagy lelkesedéssel készültek tanulóink a szépírás – és a hangos olvasás versenyekre, melyek szövege szorosan kapcsolódott a költő életéhez, munkásságához. A zsűrinek nagyon nehéz dolga volt kiválasztani a helyezetteket, mert annyi szép írásmunka született, és az olvasás versenyen is tudásuk legjavát adták tanulóink. Köszönet illeti a felkészítő pedagógusokat!

A szépírás verseny eredménye:

2. osztály:

I. hely: Ferenczy Nóra
II. hely: Puchinger Izabella
III.hely: Pernesz- Weinhoffer Zsombor
Különdíj: Hartmann Janka

3. osztály:

I. hely: Mészáros Róza
II. hely: Schilt Anna
III.hely: Szabó Jázmin
Különdíj: Szautner Emília

4. osztály:

I. hely: Epinger Alexa
II. hely: Rák Aisa
III.hely: Csapó Lili Nóra
Különdíj: Pozsgai Attila

Az olvasás verseny eredménye:

2. osztály:

I. hely: Darvas Emese
II. hely: Szikszai Lilla
III.hely:Csontos Gergő
Különdíj: Puchinger Izabella

3. osztály:

I. hely: Novográdecz Dániel
II. hely: Schilt Anna
III.hely:Benyó Dénes

4. osztály:

I. hely: Csapó Lili Nóra
II. hely: Csontos András
III.hely:Pozsgai Attila

Az első helyezettek még egy nagyszerű jutalomban részesülnek: a felső tagozatos versenyek győzteseivel együtt egynapos budapesti kiránduláson vehetnek részt, melynek keretében meglátogatják a Petőfi Irodalmi Múzeumot, és egy meglepetés program is gazdagítja napjukat.

Szeretettel gratulálunk minden résztvevő tanulónak!

Tavasszal szavalóversennyel folytatódik a megemlékezés nagy költőnkre, melyre szintén várjuk lelkes, szorgalmas és tehetséges tanulóinkat!

Molnárné Tóth Erzsébet
alsó tagozatos munkaközösség-vezető