Kimagasló siker a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén

2022. dec. 16.

„Az összedolgozás képessége az egyik legnagyobb érték az életben.”

Iskolánk 8. osztályos csapata 4. helyezést ért el a Bolyai Anyanyelvi Csapatverseny országos döntőjén.

A csapat alsó tagozatban alakult, és minden évben dobogós helyezést ért el a verseny megyei fordulóján. Idén továbbjutott az országos döntőre, ahol az írásbeli fordulón 81 csapat versenyezett. Az itt szerzett pontok alapján az első 6 helyen végzett csapatot hívták meg a verseny szóbeli döntőjére, melyet 2022. december 10-én rendeztek meg Budapesten, a Baár-Madas Református Gimnáziumban. A 6 kiváló csapat egyformán magas színvonalú teljesítményt nyújtott a szóbeli fordulón, minimális pontkülönbség döntötte el a végső eredményt.

Nagyon büszkék vagyunk 8.-os tanulóinkra, hogy évekig hűségesen részt vettek ezen a versenyen, és mindig kimagasló eredményt értek el. Idei országos eredményükkel pedig megkoronázták a munkájukat. Az előttük álló felvételi vizsgához sok sikert kívánunk!

Szívből gratulálunk Biszak Júliának (8.a), Földesi Balázsnak (8.a), Szalai Jankának (8.b), Szilágyi Zsófiának (8.a) és felkészítő tanáruknak, Krámli Zsuzsanna tanárnőnek!

Szilágyiné Rezessy Dorottya
munkaközösség-vezető