A Petőfi 200 emlékév programjai iskolánkban

2023. márc. 20.

A Petőfi Sándor születésének 200. évfordulója alkalmából meghirdetett emlékévhez a 2022/23. tanévben iskolánk is csatlakozott programokkal.

Egy estém otthon címmel rajzpályázatot hirdettünk az 5-6. évfolyamos tanulóink számára. A pályázók feladatul kapták, hogy Petőfi Sándor azonos című verséből ihletet merítve készítsenek egy rajzot (A/4-es méret, szabadon választott technika), melyen saját családi estéjüket örökítik meg.

Fotópályázatot írtunk ki a 7-8. évfolyam számára. A versenyzők fel kellett kutatniuk Veszprémben minél több Petőfi Sándorhoz és a reformkorhoz kapcsolódó épületet, szobrot, emlékhelyeket, majd azokkal együtt egy-egy szelfit készíteni. A pályázathoz kapcsolódó feladatként az adott emlékhelyet egy digitális térképen is jelölniük kellett.

A Petőfi és kora csapatversenyt két kategóriában indítottuk el, az 5-6. évfolyam és a 7-8. évfolyam részére. A többfordulós vetélkedőre összesen 81 tanuló jelentkezett; 11 csapat az első, 9 csapat a második kategóriában. A verseny célja az volt, hogy a gyerekek szélesebb körű ismeretekre tegyenek szert Petőfi Sándor életével, korával és költészetével kapcsolatban; a csapatmunkával pedig a közös munkát, – versenyzést kívántuk előtérbe helyezni. A verseny 3 fordulóból állt. Az 1. forduló feladata egy ppt készítése volt megadott szempontok, képek alapján. Címe/témája: Reformkori ki kicsoda?. A 2. fordulóban egy Petőfi Sándor költeményeivel kapcsolatos versnyomozós játékos feladatot kellett megoldaniuk a tanulóknak. A 3., egyben utolsó fordulót március 13-án rendeztük meg iskolánkban. A csapatok kvízeket, térképes és szójátékos feladatokat oldottak meg, illetve on-line felületen is versenyeztek. A program után felszabadultan fogyaszthatták el a tanáraik által készített alkalomhoz illő süteményeket, és egy kis néptánccal zárták le a napot.

Az eredményhirdetésre már a március 15-i ünnepségünket követően került sor, értékes jutalmakat kaptak a legügyesebbek.

A vetélkedősorozat eredménye:

Egy estém otthon – rajzpályázat 5-6. évfolyam

Különdíj

Mészáros Csenge 5.a
Gyulavári Luca 5.a
Sipos Lili 5.b

Petőfi200 Fotópályázat 7-8. évfolyam

3. helyezett: Tamás Gréta, Enzsöl Bianka 8.b

2. helyezett: Görög Lúcia, Kóródi Odett 7.b

Megosztott 1. helyezett:
– Ali Anna, Balogh Boglárka, Reiner Lilien 8.a
– Horváth Magor, Szerdahelyi Áron 7.b

Petőfi és kora csapatverseny
5-6. évfolyam

3. helyezett: Forr a dalom! csapata 5.a
Gelléri Eszter, Gyulavári Luca, Mészáros Csenge, Németh Dénes, Szücs Hanga

2. helyezett: Petőfi utódai csapata 6.a
Deák Nóra, Németh Zsombor Soma, Szerdahelyi Luca, Takács Lili Zsuzsanna, Veres Botond

Megosztott 1. helyezett:
– Szusik 5.b
Berta Nóra, Farkas Csenge, Losonczi Liza, Lukács Gréta
– Osasuna 6.b
Karlinszky Zalán, Imre Benedek, Brevics Ágoston, Strba Levente Bence, Strenner Nimród

7-8. évfolyam

2. helyezett: Pingwin csapata 7.a
Kreschka Lilla, Németh Katalin, Ruskovics Lili

Megosztott 1. helyezett:
– A hátsó sor csapata 8.b
Bényi Luca, Kiss Réka, Papp Zorka, Szalai Janka, Enzsöl Bianka
– A XXI. század költői 8.a
Farkas Kökény, Fekete Anna, Izsák Réka, Koncsol Jázmin, Szilágyi Zsófia

Nagyon köszönjük: Dr. Szilágyiné Rezessy Dorottya tanárnő, továbbá a magyar és a történelem szakos kollégák munkáját.