Szilágyi, az Aktív Iskola!

2023. okt. 3.

Iskolánk évek óta rendszeresen vesz részt az Európai Diáksport Napon. Az idei tanévben is iskolánk tanulói nagy létszámmal vettek részt a programon.
Végre újra közösen gyalogolhattunk ki iskolánk közelében lévő, szépen felújított  Erzsébet ligetben, ahol csodálatos Őszi napsütésben futották le a 2023 m-es távot! A közös, jó kedvű bemelegítés után az évfolyamok külön – külön rajtoltak el. A kisebbeknél a 8.évfolyamos diákok segítettek, hogy mindenki sikerrel teljesítse a távot és nem tévedjen el a parkban. Évről évre kollégáink is részt vesznek ezen a napon, hogy ezzel is példát mutassanak diákjainknak. A táv teljesítése után közösen gyalogoltunk vissza az iskolába!
Az alsó tagozatos diákoknak játékos sportfesztivált szerveztünk. Több állomáson játékos feladatokat hajtottak végre a gyerekek.
Iskolánkban évről- évre nagyobb hangsúlyt kap a mozgás, az egészséges életre nevelés.
Iskolánk célkitűzése, hogy diákjaink szeressék a sportot, a mozgást és örömüket leleljék benne!

2023.10.02

Varga Tünde
ig. helyettes, testnevelő

.