Adventi lelkinap

2023. dec. 13.

Az adventi időszakba lépve minden tanévben egy napot diákjaink és tanáraink lelki feltöltődésének szentelünk. Az idei adventi lelkinapot december 6-án tartottuk.  Alsó tagozaton a  legkisebbek Szent Miklós életét és Jézus születésének történetét hallgathatták meg, majd kézműves foglalkozásokon vettek részt. A nagyobbakhoz Assisi Szent Ferenc Segítő Nővérei, Erzsébet és Teréz nővér valamint Csernai Balázs atya érkeztek.

Felső tagozaton a Szent András Evangelizációs Iskola fiataljai és Gertrud- Mária schönstatti nővér foglalkoztak tanulóinkkal. A lelkinap végén szentmisén vettünk részt, melyben Balázs atya a bérmálásra készülő nyolcadikosainkért imádkozott, negyedikes tanulóink pedig az idén elsőáldozásra készülő társaikat lepték meg saját készítésű igekártyával.

Délután a pedagógusok Gertrud-Mária nővértől hallhattak gondolatokat arról, milyen erőforrásokból tudunk meríteni a  hétköznapok sodrásában.

Lélekemelő, feltöltődést nyújtó napon vehettünk részt, mely hozzásegít minket Jézus születésének méltó ünnepléséhez.