Szállást keres a Szent Család….

2023. dec. 21.

„Szállást keres a Szent Család,

de senki sincs, ki helyet ád.

Nincsen, aki befogadja,

Őt, Ki Mennynek, s földnek Ura…

Néhány éve indítottuk el iskolánk első évfolyamán a Szent Család- járást. A szálláskereső Szent Család tiszteletére idén az 1. a és b osztályokból 18 család vállalkozott arra, hogy december 7-től karácsonyig naponta felváltva a Szent Családnak, ill. a Szent Családot ábrázoló betlehemnek szállást adjanak. A kis betlehemet – a résztvevő családok közös imádságával – a tanító nénik indították útjára múlt hét csütörtökén.  Ettől a naptól kezdve a családok egymáshoz viszik a betlehemet és fogadják a Szent Családot otthonukba, szívükbe. Az imádságot iskolánk valamennyi családjáért és mindannyiunk áldott, szent karácsonyáért ajánljuk fel.

„Szállásunkat mi megosztjuk,

a kis Jézust befogadjuk!”

Hidvégi Anita osztályfőnök 1. b

A fotókat készítette: Barabás Andrea igazgatóhelyettes